PL EN NO
UE

RTG 3D

Obecnie, leczenie stomatologiczne nie może się odbywać bez badania RTG. Przy pomocy prostych aparatów punktowych wykonujemy zdjęcia pojedynczych zębów, dzięki czemu kontrolujemy przebieg leczenia kanałowego, odnajdujemy próchnicę czy zmiany okołowierzchołkowe. Jest to proste zdjęcie, na którym nakładające się struktury niejednokrotnie zasłaniają istotną w procesie diagnozy część zęba.

 

W naszej Klinice posiadamy pierwszy w Polsce, nowoczesny tomograf CBCT (Vatech Green 18), dzięki któremu uzyskujemy obraz przestrzenny prześwietlanej okolicy. Teraz możemy obejrzeć ząb praktycznie z każdej strony, sprawdzić kształt i ilość kanałów korzeniowych, zaplanować leczenie implantologiczne i chirurgiczne. Badanie wykonywane jest z olbrzymią dokładnością 78 µm, a uzyskany obraz jest bez zniekształceń, jakie obserwujemy w klasycznym zdjęciu pantomograficznym.

 

Bardzo duże pole obrazowania (18x10cm) pozwala na badanie obydwu stawów skroniowo-żuchwowych, zatok przynosowych w laryngologii lub innych części głowy czy kręgosłupa np. w okulistyce. Przeglądarka dołączona do badania CBCT umożliwia analizę drożności dróg oddechowych.

Tomografia wolumetryczna to kolejny milowy krok w kierunku świadomej, nowoczesnej stomatologii!