PL EN NO
UE

Skaner wewnątrzustny Cerec Omnicam

Cyfryzacja jest zjawiskiem powszechnym, bardzo prężnie wkraczającym w dziedzinę stomatologii.

 

Dawniej, aby wykonać koronę czy łącznik do implantu trzeba było pobrać wycisk i wykonać gipsowy model szczęk. Na każdym z tych etapów możliwe jest powstanie błędów związanych z kurczliwością materiałów protetycznych, odłamaniem gipsu, niedokładnością wycisku. W niektórych pracowniach protetycznych otrzymany model jest digitalizowany (skanowany), ale wcześniej powstałe błędy nie są usuwane! Taki tok postępowania nie eliminuje niedokładności związanych z tradycyjnymi wyciskami.

 

Już od 2012 roku w naszej klinice stosowaliśmy skaner wewnątrzustny LAVA C.O.S., który w 2018 zastąpiliśmy nowoczesnym skanerem Sirona Cerec Omnicam.

Pobranie wycisku elektronicznego (skanowanie) bezpośrednio w ustach pacjenta trwa jedynie kilkanaście sekund! Pomijamy kolejne etapy przygotowania tradycyjnego modelu gipsowego, przez co zminimalizowane jest ryzyko niedokładnego odwzorowania pola protetycznego. Precyzja wycisku przekłada się na szczelność (dokładność) prac protetycznych i długoletni czas ich użytkowania. Ma to ogromny wpływ na zminimalizowanie ryzyka próchnicy pod koronami.

Wielkość skanera porównywalna jest do wielkości palca, co umożliwia bezpieczne wykonanie wycisku nawet u pacjentów z odruchem wymiotnym.